NOWOŚCI

 

 

Po więcej nowości zapraszamy na naszego Facebooka

lub Instagram

  

 

 

27 PAŹDZIERNIKA 2022

NA TARGACH KSIĄŻKI W KRAKOWIE

PREMIERA

NOWEJ KSIĄŻKI

"MABA"

 

HELENA MORPHO

ILUSTRACJE

DARYA HANCHAROVA

 

MOTYLE KSIĄŻKOWE 

STOISKO B2

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

*** 

DZIADEK I NIEDŹWIADEK

ŁUKSZA WIERZBICKIEGO

PO UKRAIŃSKU!!!

     

 

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

***

 

"La mia Italia"

album z przepięknymi akwarelami i przepiękną historią

JANUSZA ROGUSKIEGO

architekta, miłośnika Włoch, pasjonata życia

DOSTĘPNY W POLSKIEJ I WŁOSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
W PODGLĄDZIE W WERSJI PDF
ORAZ W WYDANIU PAPIEROWYM W SKLEPIE 

 

Fragmenty:

Architekt.

Dziesiątki realizacji w kraju i za granicą.

Podróżnik.

Gąszcz pinezek na mapie świata oznaczających „tu byłem”.

Miłośnik Włoch.

Włoski opanowany biegle, gdy grubo po sześćdziesiątce wraz z ukochaną Nineczką, uczęszczali jako najstarsi studenci na Università per Stranieri w Rzymie. Niezliczona ilość wypraw, podróży w głąb, w poprzek i wzdłuż Italii.

Artysta.

Setki akwarel z każdego prawie miejsca w Italii. Piękna wystawa prac przed kilku laty w Instytucie  Włoskim w Warszawie. Dziś, na 80. urodziny wszystkie zebrane w tym albumie.

Narciarz.

Instruktor naszej całej wielopokoleniowej rodziny. Tygodnie rocznie we włoskich Dolomitach. Czarne, wielokilometrowe trasy pokonywane non stop, nawet gdy już na torcie zdmuchnął 78 świeczek…

 *

„Italia ti ha tradito”  „Italia Cię zdradziła” – usłyszał w szpitalu w Bolzano od swojego bliskiego przyjaciela Gianpiego z Mediolanu…

 *

„Nie będę już nigdy chodził???” zapytał z lękiem i niedowierzaniem, przebijając mnie rozpalonym spojrzeniem bezbronnego dziecka pięć dni po wypadku, walcząc o życie na Oddziale Intensywnej Terapii.

 

 

 

 

 

"IQBAL"

Francesco D'Adamo

NOWE WYDANIE JUŻ W SPRZEDAŻY!

 

***

Fragmenty książki:

Ikebal stał obok swojego miejsca pracy. Za nim znajdował się dywan. Ten wspaniały dywan w kolorze niespotykanego błękitu, ze skomplikowanym kwiecistym wzorem. Był doskonały. Ikebal ukończył z niego prawie jedną trzecią. Pracował lepiej i szybciej, niż potrafiłby ktokolwiek inny. Obcokrajowcy oszaleliby na punkcie takiego dywanu.

Też był blady, ale nie aż tak jak Hussain Khan. Wziął nóż, który używaliśmy do obcinania supełków, uniósł go nad głowę, popatrzył na nas wszystkich po kolei, odwrócił się ze spokojem i przeciął dywan z góry na dół, dokładnie na pół.

 „Nie!” – pomyślałam. – „Nie rób tego!”.

W ciszy, która zapanowała w warsztacie, słyszeliśmy wyraźnie odgłos rozcinanych nitek.

 *

Od tej pory żyliśmy jakby w złym śnie, który nie chciał się skończyć. Mechanicznie wykonywałam wszystkie codzienne czynności. Pobudka, siusiu (moje okienko teraz było już na zawsze zamknięte, więc nie miałam już nawet ochoty skakać), śniadanie, praca, praca, praca aż do chwili, kiedy trzeba było kłaść się spać. Płakałam trochę, myśląc o Ikebalu, zamkniętym ponownie tam, na dole, zapadałam w ciężki sen, budziłam się nagle i nic się nie zmieniało: nadal padał deszcz, który stukał w blaszany, przeciekający dach, nadal byłam więźniem, Ikebal nadal był w Lochu i tym razem nie mogliśmy już wychodzić nocą, by ulżyć jego cierpieniom.

 „Umrze” – myślałam.

 *

Nie więcej niż miesiąc później Ikebal zakradł się do jednej z nielegalnych fabryk dywanów, mieszczącej się w piwniczce na północnych peryferiach Lahore. Zastał tam trzydzieścioro dwoje dzieci. Wszystkie chorowały na świerzb, były całe poranione i  tak wychudzone, że kości przebijały im się przez skórę. Rozmawiał z nimi, pokazał im swoje blizny na rękach, by udowodnić, że nie kłamie. Sfotografował łańcuchy, krosna i kałuże, z których do wnętrza piwnicy przeciekała woda. Trzy dni później ludzie z Frontu wtargnęli  tam wraz z policją i sędzią, aresztowali właściciela i uwolnili dzieci.

*

Książka Francesco D'Adamo jest sfabularyzowaną prawdziwą historią dwunastoletniego chłopca z Pakistanu - IQBALA MASIH, który na całym świecie stał się symbolem walki przeciwko wyzyskiwaniu dzieci w pracy.

Jest to bardzo wzruszająca historia o niezłomnej walce o odzyskanie wolności, o walce z własnym strachem, o walce o nowe jutro, o nadzieję w beznadziejności. Porusza mało znany w Polsce - a bardzo szeroko omawiany na świecie - temat masowego wykorzystywania dzieci w niewolniczej pracy, dzieci pozbawionych normalnego życia, miłości, beztroski.

Książka dostała nominację w konkursie PS IBBY na DZIECIĘCY BESTSELLER ROKU 2007 oraz została wpisana na ZŁOTĄ LISTĘ książek Fundacji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

 

 

 ***

 

"NA SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ"

Henryk Roguski

 

Książka jest drugą pozycją w serii wydawniczej SPOTKANIA.

Autor, HENRYK ROGUSKI (1904-1984), przedwojenny księgarz warszawski,

niezwylke ciekawie opowiada o swoich zawodowych doświadczeniach i rynku wydawniczym w latach 20. i 30. poprzedniego wieku.

 

ZE WSTĘPU:

Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że w tej chwili zostaje przesądzone całe moje życie. Urok książki, jej czar został na mnie rzucony i nigdy się z niego nie wyzwoliłem. […]

Podczas lat pracy wśród książek poznałem wielu autorów, poetów, malarzy czy ilustratorów, żyłem z kulturą na co dzień i byłem wielce szczęśliwy, że mogłem zostać księgarzem i postanowiłem pozostać w tym wybranym przeze mnie zawodzie…

…Byłem pośrednikiem między autorami a odbiorcą dobrej książki – taki jest charakter pracy księgarza. Według mnie w owym czasie nie było złej książki u takich wydawców jak Arct, Gebethner, Książnica czy Wydawnictwo Polskie.

 

***

 

„NIEOFICJALNIE”

Włodzimierz Cimoszewicz i Anita Werner

Premiera 

26 października 2012

 

 

książka otwiera nową serię wydawnictwa Pointa - SPOTKANIA

Fragment książki:

Widzę, że ma Pan na ścianie oprawiony liścik od Aleksandra Kwaśniewskiego. 
Tak, bo to zabawna pamiątka. 

Co upamiętnia?
Na Rozbrat była jakaś SLD-owska impreza. Jak wszystkie partyjne imprezy, pełna pustego gadania.

Co za samokrytyka.
Ja staram się po prostu nie gadać, jeśli nie mam nic do powiedzenia. Męczyliśmy się z Kwaśniewskim na tej imprezie. Ja byłem w odrobinę lepszej sytuacji, bo nie siedziałem za stołem prezydialnym tak jak on. W pewnym momencie zobaczyłem, że coś pisze i przekazuje do mnie kartkę. 

Co tam napisał?
„Leć ze mną do Meksyku. Zastanowimy się, czy wracać. Co ja tutaj robię!!!”. Następnego dnia miał lecieć z wizytą do Meksyku. Nadawaliśmy na identycznej fali, ja miałem te same odczucia. 

 

*

 

Książka jest zapisem rozmowy Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem, utrzymanej w tonie dziennikarskiego wywiadu. 

Główny bohater zdejmuje oficjalną maskę i opowiada, nigdy wcześniej nieujawniane, historie z życia osobistego i długiej, politycznej kariery. 

Odsłania kulisy wielkiej polityki i wydarzeń, które przeszły do historii. Kreśli „nieoficjalne” sylwetki znanych osobistości. Z humorem wspomina dyplomatyczne przygody, własne wpadki i gafy. 

Książka ujawnia nieznane powszechnie oblicze Premiera. Ten poważny, zawsze oficjalny i profesjonalny w każdym calu polityk, okazuje się być człowiekiem z rozbrajającym poczuciem humoru i z dużym dystansem do świata. 

*

Cimoszewicz znany i nieznany. Ze świetnym poczuciem humoru. Rewelacyjnie analizujący politykę. Przeczytałam jednym tchem.
Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet

 

O książce będącej zapisem rozmowy Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem można powiedzieć krótko – to się czyta. Werner jest ciekawa swojego rozmówcy, a ponieważ rozmówca jest ciekawy, efekt jest imponujący. Warto posłuchać tego, co mówi Cimoszewicz, chyba najbardziej niezależny polski polityk po 89-tym roku. Kolejny raz pokazuje on, że ma charakter. Być może pierwszy raz pokazuje, że ma też dystans do siebie i prawdziwe poczucie humoru. Polecam.
Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”

 

Niezwykłe spojrzenie na politykę. Centrum wydarzeń, przełomowe chwile i najważniejsi ludzie. A wszystko to opisywane z rzadko spotykanej u nas  perspektywy, biorącej się głównie z dystansu cechującego oboje autorów. Świetnie się czyta!
Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów TVN

 

Zapraszamy do obejrzenia PRESSBOOKA

PRESSBOOK 

         

OD 26 PAŹDZIERNIKA
KSIĄŻKA NIEOFICJALNIE
JEST  DOSTĘPNA
W SKLEPIE WYDAWNICTWA POINTA

W PROMOCYJNEJ CENIE 37 PLN

(cena detaliczna 39,99)

ZAPRASZAMY DO SKLEPU        
        
        

Wszelkie prawa zastrzeżone "Wydawnictwo Pointa"
Pointa