SERIA SPOTKANIA

 

Książki Wydawnictwa Pointa z serii  

SPOTKANIA

będą faktycznymi spotkaniami z ciekawymi ludźmi w formie wywiadów, rozmów, biografii czy autobiografii.

Mamy przekonanie, że po każdym z tych SPOTKAŃ czytelnik będzie bogatszy o doświadczenia, przemyślenia, refleksje, opinie osób, do których będzie nam dane się zbliżyć, zanurzając się w lekturze.

ZAPRASZAMY

 

 JANUSZ ROGUSKI 

LA MIA ITALIA 

POINTA, 2016 

 

Album z przepięknymi akwarelami i przepiękną historią JANUSZA ROGUSKIEGO, architekta, miłośnika Włoch, pasjonata życia. Od zawsze zafascynowany Italią, oddał jej ogromną część siebie - poznał doskonale język, historię, architekturę. Wymalował całe Włochy w akwarelach, przemierzając wszerz i wzdłuż, zaglądając do najpiękniejszych miast i miasteczek. Italia była Jego miłością. Podobnie jak narciarstwo. W 2013 roku właśnie w Italii i właśnie na nartach uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego został całkowicie sparaliżowany. Obdarty ze wszystkich swoich pasji i możliwości ich realizacji, pozostał wierny miłości do Włoch i uwielbieniu życia. "La vita è bella" mawiał do samego końca. Zmarł 20 listopada 2016 roku. 

Album był prezentem na Jego osiemdziesiąte urodziny, na trzy tygodnie przed śmiercią. Zawiera większość akwarel i historię jego pasji życia. 

 

Dostępny w polskiej i włoskiej wersji językowej w podglądzie w pliku pdf oraz w wydaniu papierowym w SKLEPIE

 

 

 "La mia Italia" fragmenty wersja polska plik pdf

 "La mia Italia" frammenti versione italiana pdf

 

*

 

 

 WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ, 

ANITA WERNER 

NIEOFICJALNIE 

POINTA, 2012 

Premiera
26 października 2012 

Książka jest zapisem rozmowy Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem, utrzymanej w tonie dziennikarskiego wywiadu. 

Główny bohater zdejmuje oficjalną maskę i opowiada, nigdy wcześniej nieujawniane, historie z życia osobistego i długiej, politycznej kariery.

Odsłania kulisy wielkiej polityki i wydarzeń, które przeszły do historii. Kreśli „nieoficjalne” sylwetki znanych osobistości. Z humorem wspomina dyplomatyczne przygody, własne wpadki i gafy. 

Książka ujawnia nieznane powszechnie oblicze Premiera. Ten poważny, zawsze oficjalny i profesjonalny w każdym calu polityk, okazuje się być człowiekiem z rozbrajającym poczuciem humoru i z dużym dystansem do świata. 

 

Zapraszamy do obejrzenia pressbooka, gdzie zaglądamy do środka książki. 

 

  PRESSBOOK

 

        
        
        

Wszelkie prawa zastrzeżone "Wydawnictwo Pointa"
Pointa