SERIA MAŁA POINTA - KSIĄŻKI DLA DZIECI

Książki Wydawnictwa Pointa z serii
MAŁA POINTA

to książki dla dzieci.

Dołożymy wszelkich starań, by każdy mały czytelnik chciał ich mieć na swojej półce jak najwięcej i by każda z nich na zawsze została w najlepszych wspomnieniach z dzieciństwa.

ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

 

ŁUKASZ WIERZBICKI 
WYPRAWA NIESŁYCHANA 
BENEDYKTA I JANA 

POINTA, 2011

Książka stanowi drugą część zapoczątkowanej książką tego samego autora - "DZIADEK I NIEDŹWIADEK"serii wydawniczej HISTORIA PRAWDZIWA DLA DZIECI. 

Tym razem przenosi nas w średniowiecze, kiedy to w roku 1245 dwaj franciszkanie - 

Jan z Grabowej Doliny i Benedykt Polak, udali się konno w podróż na koniec świata i jeszcze dalej. Mieli odczytać list papieski władcy tajemniczego Imperium Mongolskiego. 

Co spotkało ich po drodze? Czy ich misja się powiodła? Jak zakończyła się ta niezwykła i niebezpieczna przygoda? 

Książka „WYPRAWA NIESŁYCHANA BENEDYKTA I JANA” napisana jest bardzo barwnym, żywym językiem, bogato i zabawnie ilustrowana przez Wojciecha Nawrota. Stanowi mieszankę zabawnych opowieści i pouczających faktów. Na dodatek udowadnia po raz kolejny, że życie potrafi być znacznie ciekawsze niż wymyślone historie… 

 

Wiek 8-12 lat 

 

 

 

ŁUKASZ WIERZBICKI 
DZIADEK I NIEDŹWIADEK 

POINTA, 2009 

Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego. 

"Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka… 

Gorąco polecam do rodzinnego i szkolnego wspólnego czytania". 

Elżbieta Olszewska, Dyrektor programowy Fundacji ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. 

 

Wiek 6 - 12 lat

 

 

 

AUDIOBOOK. 

ŁUKASZ WIERZBICKI 

DZIADEK I NIEDŹWIADEK 

Książka DZIADEK I NIEDŹWIADEK w bardzo ładnej, starannej i ciekawej interpretacji aktorskiej Adama Hutyry. 

Audiobook na płycie CD w formacie mp3. Czas nagrania 2 godziny 28 minut. 

WIEK 6-12 lat

 

 

 

FRANCESCO D'ADAMO 
IQBAL 

POINTA, 2007, 2017

Książka Francesco D'Adamo jest sfabularyzowaną prawdziwą historią dwunastoletniego chłopca z Pakistanu - IQBALA MASIH, który na całym świecie stał się symbolem walki przeciwko wyzyskiwaniu dzieci w pracy. 

Jest to bardzo wzruszająca historia o niezłomnej walce o odzyskanie wolności, o walce z własnym strachem, o walce o nowe jutro, o nadzieję w beznadziejności. Porusza mało znany w Polsce - a bardzo szeroko omawiany na świecie - temat masowego wykorzystywania dzieci w niewolniczej pracy, dzieci pozbawionych normalnego życia, miłości, beztroski. 

Książka dostała nominację w konkursie PS IBBY na DZIECIĘCY BESTSELLER ROKU 2007 oraz została wpisana na ZŁOTĄ LISTĘ książek Fundacji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. 

 

Wiek: 11-100 lat 

 

NOWE WYDANIE JUŻ W SPRZEDAŻY, ZAPRASZAMY! 

        
        
        

Wszelkie prawa zastrzeżone "Wydawnictwo Pointa"
Pointa